Hrát na zobcovou flétnu může úplně každý

Nezáleží na tom, jestli jste muzikální, nebo ne. Přihlásit se k nám může kdokoli.
"Dejvická píšťalka" je souborem nevýběrovým, otevřeným pro každého.

U nás jenom nehrajeme na zobcovou flétnu

V souboru "Dejvická píšťalka" se, kromě hry na všechny druhy zobcových fléten, také učíme lidové
a národní písně
a zaměřujeme se na celkový hudební projev. Naše děti umí nejenom zazpívat jakoukoli známou lidovou písničku, ale dokonce i doprovodit na flétnu svého kamaráda. 

V souboru se děti učí naslouchat jeden druhému. Bez toho by jejich společné hraní neznělo tak hezky. A naše dětí ví, že hra v souboru je především práce celého kolektivu.

Na hodinách souboru jsou přítomny i další osoby, které doprovází na výuku především naše začínající  muzikanty. I ty se tak mohou, v případě, že chtějí, zapojit do našeho hraní a zpívání. Děti jsou velmi nadšené tím, že i jejich maminka, tatínek, babička nebo dědeček se učí s nimi hrát a zpívat písničky, které se jim líbí. Vytváří se pak další rozměr jejich vzájemného vztahu.

 

Na zobcovou flétnu se dá zahrát téměř cokoli

Hrajeme na všechny typy zobcových fléten - sopraninové, sopránové, altové, tenorové, basové.
Náš repertoár je velmi široký - od lidových a národních písní, renesančních, barokních ... skladeb i skladeb současných skladatelů. Děti tak mohou zahrát svou skladbičku či písničku nejenom pod vánočním stromečkem, ale také o prázdninách.

 

Co děláme dále

 Mnohé děti chodí na individuální výuku, kde své dovednosti ještě více prohlubují.

V případě, že mají zájem, mohou si se svými dětmi zahrát duet i jejich maminky, tatínkové či další členové rodiny. Není to však nutné. Záleží pouze na vás, jestli máte chuť si zahrát společně a sdílet tak potěšení z hudby.
 

I dospělí hráči na zobcovou flétnu, většinou rodiče našich dětí, mají svůj soubor.

 Na Vánoce vystupujeme

Všechna oddělení souboru "Dejvická píšťalka" každý rok vystupují na vánočním koncertě v koncertním sále FOK v kostele sv. Šimona a Judy, v Dušní ulici v Praze 1. Přesné konání koncertu, který bude tento rok, se dozvíte na začátku listopadu na tomto webu v sekci CO JE NOVÉHO.

Během roku dále vystupují samostatně jednotlivá oddělení při různých příležitostech. Na konci školního roku na koncertě svého oddělení - si každý člen souboru zahraje své sólo. Dokonce i děti, které navštěvují soubor déle, pak vystupují na hodinách našich nováčků, aby jim představili, co všechno se mohou naučit.Děti z nejstaršího oddělení vystupovaly několikrát v Trojském záměčku, na Karštejně....