Hrát na zobcovou flétnu může úplně každý

Nezáleží na tom, jestli jste muzikální, nebo ne. Přihlásit se k nám může kdokoli.
"Dejvická píšťalka" je souborem nevýběrovým, otevřeným pro každého.

U nás jenom nehrajeme na zobcovou flétnu

V souboru "Dejvická píšťalka" se, kromě hry na všechny druhy zobcových fléten, také učíme lidové
a národní písně
a zaměřujeme se na celkový hudební projev. Naše děti umí nejenom zazpívat jakoukoli známou lidovou písničku, ale dokonce i doprovodit na flétnu svého kamaráda. 

V souboru se děti učí naslouchat jeden druhému. Bez toho by jejich společné hraní neznělo tak hezky. A naše dětí ví, že hra v souboru je především práce celého kolektivu.

Na hodinách souboru jsou přítomny i další osoby, které doprovází na výuku především naše začínající  muzikanty. I ty se tak mohou, v případě, že chtějí, zapojit do našeho hraní a zpívání. Děti jsou velmi nadšené tím, že i jejich maminka, tatínek, babička nebo dědeček se učí s nimi hrát a zpívat písničky, které se jim líbí. Vytváří se pak další rozměr jejich vzájemného vztahu.

 

Na zobcovou flétnu se dá zahrát téměř cokoli

Hrajeme na všechny typy zobcových fléten - sopraninové, sopránové, altové, tenorové, basové,
a to značky AULOS. Náš repertoár je velmi široký - od lidových a národních písní, barokních
a renesančních skladeb až po úpravy současných skladatelů a evergreenů. Děti tak mohou zahrát svou skladbičku či písničku nejenom pod vánočním stromečkem, ale také o prázdninách.

 

Co děláme dále

 Mnohé děti chodí na individuální výuku, kde své dovednosti ještě více prohlubují.

V případě, že mají zájem, mohou si se svými dětmi zahrát duet i jejich maminky, tatínkové či další členové rodiny. Není to však nutné. Záleží pouze na vás, jestli máte chuť si zahrát společně a sdílet tak potěšení z hudby.
 

I dospělí hráči na zobcovou flétnu, většinou rodiče našich dětí, mají svůj soubor. Hrají podobné skladby jako jejich děti od lidových a národních písní, přes vážnou hudbu až po Elvise Presleyho a další evergreeny.

 Na Vánoce vystupujeme

Všechna oddělení souboru "Dejvická píšťalka" každý rok vystupují na vánočním koncertě v koncertním sále FOK v kostele sv. Šimona a Judy, v Dušní ulici v Praze 1. Přesné konání koncertu, který bude tento rok, se dozvíte na začátku listopadu na tomto webu v sekci CO JE NOVÉHO.

Během roku dále vystupují samostatně jednotlivá oddělení při různých příležitostech, jako je např. vítání prvňáčků ZŠ nám. Interbrigády, na školní akademii či na konci školního roku, kde si každý člen souboru zahraje své sólo. Dokonce i děti, které navštěvují soubor déle, pak vystupují na hodinách našich nováčků, aby jim představili, co všechno se mohou naučit.