Vítejte

na internetových stránkách souboru "Dejvická píšťalka".

Tento hudební soubor byl založen v roce 1990 pod vedením Mgr. Dagmar Malé v jedné první třídě na základní škole v Praze 6. Během školního roku se do hry na zobcovou flétnu zapojily všechny děti bez rozdílu nadání. Dokonce i ty, které by se jinak k hudbě vůbec nedostaly.

To, že na zobcovou flétnu se může naučit hrát každý, se stalo krédem souboru. Dnes má soubor několik desítek členů různých věkových kategoriích od nejmenších dětí až po dospělé. Výuka je vedena tak, aby si děti nejenom osvojily základní techniku hry na zobcovou flétnu, ale také aby získaly vztah k lidové a národní písni a především k samotné hudbě.

Zobcovou flétnu v souboru považujeme za samostatný a velmi krásně znějící hudební nástroj, na který děti mohou zahrát široký repertoár od národních a lidových písní, renesančních a barokních skladeb až po současné skladatele.

Každý rok si může široká veřejnost  poslechnout na vánočním koncertě v koncertním sále FOK v kostele sv. Šimona a Judy v Dušní ulici v Praze 1 repertoár všech oddělení souboru "Dejvická píšťalka".